Späť na Hlinené omietky
-26%

Hlinená omietka jemná, 25kg

12,48  s DPH

Hlinená štuková omietka na úpravu hlinených jadrových omietok. Omietka má jemnú štruktúru a prírodne hnedý odtieň. Omietku je možné použiť tiež na povrchovú úpravu klasických omietok. Vyznačuje sa ľahkou spracovateľnosťou a pomáha regulovať klímu v miestnosti.

Spotreba: 3,2 kg/m2
Katalógové číslo: LB433 Kategória: , Značka:

Ľudia chcú žiť zdravšie a netýka sa to len stravy alebo oblečenia

Prírodná hlinená omietka

Trend návratu k prírode zasiahol aj sféru stavebníctva, kde sa používa čoraz viac prírodných materiálov. Zaujímavým príkladom je hlinená omietka. Keď si prečítate, aké má výhody, položíte si otázku, prečo sme hlinu vlastne vylúčili z našich príbytkov.

Omietka, ktorá dýcha

Hlina je ekologický, zdraviu neškodný a ľahko dostupný materiál. Omietka z hliny výborne pohlcuje vlhkosť a následne ju rovnomerne odovzdáva, čím vzniká v interiéri optimálna vlhkosť a nehrozí vznik plesní.

Už tenká vrstva hlinenej omietky zlepšuje kvalitu ovzdušia v miestnosti.

Ďalším pozitívom je, že eliminuje negatívne pôsobenie elektrosmogu na človeka, ktoré sa prejavuje bolesťami hlavy či nespavosťou, tiež výborne pohlcuje pachy. Vďaka tomu sú vhodné pre alergikov a astmatikov. Hlinená omietka sa menej špiní a jej údržba či prípadné opravy sú jednoduché. Stačí navlhčiť vodou a uhladiť.

Oblasti použitia hlinenej omietky

Hlinené omietky majú svoje využitie v interiéri aj v exteriéri. V exteriéri je dôležité vytvoriť dostatočný presah strechy a vhodne vyriešiť sokel, aby boli chránené pred priamym dažďom. Severnú stenu treba ošetriť vápennou omietkou, prípadne obkladom. 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 25 kg
Zrnitosť (mm)

2

Odporúčaná hrúbka

2 mm

Balenie

25kg

K tomuto produktu odporúčame: