Späť na Hydroizolácia

Ceresit CR 90 Crystalizer, hydroizolačná malta 25kg

41,70  s DPH

Cementom viazaná kryštalizujúca malta na utesnenie stavieb a stavebných dielcov proti vode a vlhkosti

  • vodotesná
  • odolná proti pôsobeniu vody z negatívnej aj pozitívnej strany
  • vďaka kryštalizácii uzatvára štruktúru betónu pod povrchom
  • uzatvára mikrotrhliny v štruktúre betónu do 0,4 mm
  • možno použiť spolu s izolačnými pásmi
  • paropriepustná
  • mrazuvzdorná
  • nanášanie štetkou, hladidlom alebo nástrekom

Balenie: 25 kg papierové vrece

Katalógové číslo: CR90-25KG Kategórií: Značka:
Viac informácií o produkte

Popis

Tesniaca malta Ceresit CR 90 je určená na utesnenie stabilných a vyzretých minerálnych podkladov. Malta vytvára plošne utesňujúcu vrstvu na povrchu podkladu. Dodatočne pod povrchom podkladu vďaka kryštalizácii uzatvára póry a trhliny. Vodou nerozpustné soli prenikajú do štruktúry kapilár a pórov, kde vytvárajú tzv. kryštalické jadrá. Stupňovito dochádza k narastaniu kryštálov až do úplného uzavretia kapilár a pórov, čo zamedzí transportu vlhkosti v oboch smeroch. Kryštalizácia tak dodatočne zvýši ochranu podkladu pred lokálnym poškodením povrchu, vzniku pľuzgierov a prasklín v dôsledku statických trhlín.

Malta Ceresit CR 90 môže byť použitá na izoláciu balkónov, soklov, podzemných častí budov, ako aj pivníc, nádrží na vodu (vrátane pitnej), kde hĺbka vodného stĺpca nepresahuje 15 m, požiarnych nádrží, technologických zásobníkov, malých monolitických bazénov do 20 m². Ceresit CR 90 chráni proti vlhkosti a vode betónové a železobetónové konštrukcie, murivo na plnej škáre a povrchy cementových omietok. Malta Ceresit CR 90 môže byť použitá proti pôsobeniu vody ako z pozitívnej strany konštrukcie (do 15 m vodného stĺpca), tak aj z negatívnej strany (do 5 m vodného stĺpca). Zvýšená elasticita malty Ceresit CR 90 umožňuje aplikáciu v spolupráci s izolačným pásom CL 152 pri izolácii napr. prechodov medzi stenou a podlahou alebo utesnení dilatačných škár. Tesniacu maltu Ceresit CR 90 chráňte pred mechanickým poškodením.

Ak má byť povrch tesniacej malty vystavený mechanickému zaťaženiu, ochráňte ho ďalšou vrstvou poteru, omietky alebo prilepením keramických obkladov či dlažby pomocou lepidiel CM. Na nestabilných a kritických podkladoch použite elastické tesniace materiály: Ceresit CR 166, CL 50, CL 51. Lokálne priesaky vody je možné utesniť montážnym cementom Ceresit CX 5. Na utesnenie terás a podláh s podlahovým vykurovaním odporúčame použiť elastickú tesniacu maltu Ceresit CR 166. Tesniaca malta Ceresit CR 90 spĺňa nároky izolácií typu mierneho, stredného aj vysokého zaťaženia.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 25 kg