Späť na Potery a malty

Rigips Rimano 0-3, 25kg – ručná sadrová stierka

20,41  s DPH

Rimano 0-3 je veľmi jemná sadrová stierka. Chemicky sa jedná o hemi-hydrát síranu vápenatého CaSO4*1/2H2O so zušľachťujúcími prísadami umožňujúcimi nanesenie vo veľmi tenkej vrstve.
Farba: šedá

Miešací pomer s vodou: cca 1,2-2,0 kg/ 1 l
Spracovateľnosť: cca 45 – 60 minút
Hodnota pH: 7
Pevnosť v ťahu 
za ohybu: 1,0 MPa
Pevnosť v tlaku: 2,5 MPa
Pevnost v prídržnosti: 0,5 MPa
Spotreba: 0,9 kg/m2/1 mm

Katalógové číslo: RIM-03 Kategória: , Značka:
Viac informácií o produkte

Popis

OBLASŤ POUŽITIA
Vyrovnanie povrchu pred maľovaním – lokálne opravy nerovností aj celoplošné stierkovanieí a vyhladenie povrchu. Materiál je ideálny pre uzavrenie pórov betónových prefabrikovaných dielcov aj monolytických betónových konštrukcií. Má vysokú prilnavosť aj na starých vápenných a cementových omietkách.
Optimálna hrúbka je do 3 mm, s možnosťou vyhladenia až 0 mm.

SPRACOVANIE
Zmes sa vsype do čistej vody a po cca troch minútach se rozmieša do hladka ručne alebo elektrickým miešadlom. Po dobu spracovateľnosti, ktorá je udaná na balení, sú zachované parametre spracovania (miešací pomer, doba spracovateľnosti) podľa údajov výrobcu. Po uvedenej dobe spracovateľnosti sa môžu parametre spracovania odchylovať od údajov výrobcu. Napriek tomu, pokiaľ je materiál správne skladovaný a spracovaný do 48 mesiacov od datumu výroby, ostávajú zachované požadované parametre konečnej funkcie v stavbe (prídržnosť, pevnosť).

SKLADOVANIE
Produkt je potrebné skladovať v suchom prostredí. Pôsobením vlhkosti na produkt pred jeho spracovaním môže nastať zmena fyzikálnych vlastností, resp. sníženie reaktivnosti s vodou. K ochrane produktu počas alebo pred jeho spracovávaním je treba otvorené alebo porušené vrecia náležite ochrániť pred pôsobením vzdušnej vlhkosti.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 25 kg
Balenie

25kg

K tomuto produktu odporúčame: